Zmiana dostawcy prądu i gazu

zmien-sprzedawce-twoja-dobra-energia

OBNIŻ RACHUNKI ZA ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ I GAZ

Jeszcze do niedawna polski rynek energii elektrycznej był zmonopolizowany i podzielony regionalnie pomiędzy 5 spółek energetycznych – Enea, Energa, PGE, Tauron, RWE (obecnie Innogy). Odbiorca nie miał możliwości wyboru sprzedawcy energii, a ceny prądu były prawie jednakowe i często wygórowane.

Dziś energię możemy kupować od dowolnego sprzedawcy, bezpośrednio od wytwórcy lub na giełdzie. Oczywiście na dwie ostatnie możliwości zwykle decydują się tylko więksi odbiorcy, ze względu na skomplikowaną procedurę i szereg warunków prawnych, które trzeba spełnić by móc zakupić w ten sposób energię. Największą zaletą wprowadzonych zmian jest jednak możliwość wyboru najbardziej korzystnej oferty, a tym samym zmniejszenia wydatków na energię elektryczną.

faktura-1

Włącz oszczędzanie!

Cena prądu to nie tylko stawka za kWh energii czynnej, to także opłaty dystrybucyjne. Wielu sprzedawców unika rozmów o kosztach dystrybucji mówiąc, iż nie można ich obniżyć.

My patrzymy na cenę jako na całość, dążąc do obniżenia opłat za energię elektryczną i gaz.

Dzięki zmianie sprzedawcy energii elektrycznej możesz obniżyć rachunki nawet o 10-20%. Nie obawiaj się skomplikowanych procedur i dodatkowych kosztów. Proces zmiany sprzedawcy jest bardzo prosty- skontaktuj się z nami, a my zajmiemy się wszystkimi formalnościami. W przypadku odbiorców przyłączonych do sieci o niskim napięciu (taryfy C – większość małych i średnich przedsiębiorstw), zmiana sprzedawcy nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami, gdyż ich liczniki należą do operatorów systemów dystrybucyjnych. Dla Klientów w taryfach B i A (średnie i wysokie napięcie) zmiana sprzedawcy może wymagać dostosowania układu pomiarowo – rozliczeniowego.

oszczedzanie-z-twoja-dobra-energia

Czy zmiana sprzedawcy energii i gazu to proces długi i skomplikowany?

Nie! Zmiana dostawcy nie wiąże się z żadnymi skomplikowanymi procedurami i przebiega bardzo szybko. Szanując czas naszych klientów wszystkie formalności bierzemy na siebie!

Czy zmiana sprzedawcy jest bezpłatna?

Tak! W przypadku odbiorców przyłączonych do sieci o niskim napięciu (taryfy C – większość małych i średnich przedsiębiorstw), zmiana sprzedawcy nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami, ponieważ ich liczniki należą do operatorów systemów dystrybucyjnych. Dla Klientów w taryfach B i A (średnie i wysokie napięcie) zmiana sprzedawcy może wymagać dostosowania układu pomiarowo – rozliczeniowego.

Czy po zmianie sprzedawcy wzrosną koszty dystrybucyjne?

Nie! Zgodnie z prawem energetycznym, przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się dystrybucją energii (operator systemu dystrybucyjnego) jest zobowiązane zapewniać wszystkim odbiorcom, na zasadzie równoprawnego traktowania, świadczenie usług dystrybucji energii. Stawki za przesył energii dla całego kraju zatwierdza Urząd Regulacji Energetyki (URE).

Czy podczas zmiany sprzedawcy nastąpi przerwa w dostawie prądu?

Nie, ponieważ zmieniany jest sprzedawca, a nie dystrybutor, który ma obowiązek zapewnić ciągłość dostawy energii.

Jesteś zainteresowany zmianą sprzedawcy, a może chcesz bezpłatnie porównać oferty?