Instalacje Fotowoltaiczne

instalacje fotowoltaiczne legnica

INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA

TO DARMOWA ENERGIA DLA TWOJEGO DOMU I FIRMY!

Panele słoneczne, Fotowoltaika Twoja Dobra Energia Legnica

Ciesz się niezależnością energetyczną przez lata! Dzięki instalacji fotowoltaicznej stajesz się producentem własnej, ekologicznej energii elektrycznej, zapewniając sobie i swoim bliskim prąd za darmo. Nie martw się o koszty! Atrakcyjne systemy finansowania, dotacje i dofinansowania sprawiają, że fotowoltaika jest inwestycją dostępną niemal na każdą kieszeń.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

 1. Pod wpływem światła słonecznego w ogniwach paneli fotowoltaicznych powstaje stały prąd elektryczny, który trafia do falownika (inwertera).
 2.  Falownik zmienia go w prąd zmienny, czyli prąd sieciowy zasilający wszystkie urządzenia podłączone do sieci energetycznej Twojego Domu.
 3. Nadwyżka wyprodukowanej przez Ciebie energii wysyłana jest do sieci elektroenergetycznej, która w późniejszym czasie np. w nocy jest z niej odbierana.
 4. Zgodnie z umową pro konsumencką to właśnie sieć energetyczna pełni rolę magazynu „naszej” energii. Za każdą 1 kWh oddaną do sieci, w ciągu roku możemy odebrać 0,8 kWh przy instalacji do 10 kW oraz 0,7 przy instalacji powyżej 10kW. Oznacza to, że w miesiącach, w których produkcja energii jest mniejsza i nie zaspokaja w pełni naszych potrzeb, mamy prawo odebrać „zmagazynowaną” energię z sieci.

Jakie są zalety posiadania fotowoltaiki?

Fotowoltaika-TDE3
 • Po pierwsze jest to darmowe i ogólnodostępne źródło energii.
 •  Po drugie jest to rozwiązanie całkowicie ekologiczne, ponieważ czerpiemy energię z odnawialnego źródła.
 • Po trzecie, zabezpiecza nas przed stale rosnącymi cenami energii.
 •  Po czwarte, stanowi alternatywę dla ogrzewania gazem, węglem lub olejem opałowych
 • Po piąte, zwrot inwestycji rozpoczyna się już w momencie uruchomienia instalacji

Fotowoltaika może zostać sfinansowana kredytem, którego rata będzie zbliżona do kwoty jaka widnieje na Twoim tradycyjnym rachunku za prąd. Wszystkie formalności, bez żadnych dodatkowych opłat, załatwimy za Ciebie. Warto więc zamienić rachunki za energię na niską ratę kredytu. Ponad to, już na starcie możesz skorzystać z bezzwrotnej dopłaty z programu “Mój prąd” w wysokości 4000 zł. Dodatkowo możesz odliczyć inwestycję od podstawy opodatkowania.

FOTOWOLTAIKA DLA DOMU

 • możliwość skorzystania z bezzwrotnej dotacja do 4 tyś zł w ramach programu Mój prąd
 • możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej w PIT odliczając 17%, 19% lub 32%, w zależności od tego, w której skali podatkowej płacone są podatki
 • możliwość przechowywania energii elektrycznej za pośrednictwem magazynu energii
 • zwiększenie wartości nieruchomości
 • uzyskanie niezależności energetycznej i zabezpieczenie się przed wzrostem cen za energię elektryczną
Fotowoltaika-TDE4

FOTOWOLTAIKA DLA FIRM

 • możliwość amortyzacji kosztów instalacji oraz odliczenia podatku VAT
 • uzyskanie niezależności energetycznej i zabezpieczenie się przed wzrostem cen za energię elektryczną
 • zwiększenie efektywności firmy w generowaniu zysków poprzez redukcję kosztów energii
 • podniesienie prestiżu marki poprzez korzystanie z odnawialnych źródeł energii, mających mniej negatywny wpływ na środowisko
Fotowoltaika-TDE5

FARMY FOTOWOLTAICZNE

 • możliwość uzyskania wysokiego przychodu na nieużywanym gruncie dzięki produkcji i dystrybucji energii elektrycznej
 • inwestycja w pełni zautomatyzowana, nie wymagająca dodatkowej obsługi
 • ciche, wydajne oraz bezpieczne dla środowiska i ludzi
Fotowoltaika-TDE6

Dlaczego Twoja Dobra Energia?

Niezbędne doświadczenie oraz wykwalifikowany personel

 

Bezpłatny audyt określający potrzeby energetyczne i studium opłacalności inwestycji

 

Doradztwo w zakresie finansowania inwestycji, przygotowanie i zgłoszenie dokumentacji dla zakładu energetycznego

 

Indywidualny projekt, bezpłatna oferta

 

Szybki montaż i przyłączenie instalacji

 

Serwis wykonawczy instalacji oraz bieżące wsparcie klienta

 

Jak przebiega proces realizacji inwestycji?

proces-instalacja-twoja-dobra-energia

Posiadamy wszystkie niezbędne uprawnienia oraz wykwalifikowanych pracowników, dzięki czemu proces realizacji inwestycji przebiega szybko i bez komplikacji. Jeśli chcesz się dowiedzieć jaki zestaw fotowoltaiczny potrzebujesz i z jakim wiąże się to kosztem skontaktuj się z nami mailowo biuro@twojadobraenergia.pl  lub telefonicznie +48 515 515 136.

Możesz wysłać do nas krótką wiadomość z prośbą o kontakt, a nasi doradcy odpowiedzą w ciągu 24 godzin. Informacje niezbędne do wyceny inwestycji można dostarczyć drogą mailową. Każdy projekt jest inny i każdy wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli więc inwestycja będzie wymagała szczególnej analizy, nasz doradca na miejscu przeprowadzi bezpłatny audyt. Na podstawie zebranych informacji technicznych, Twoich wymagań, potrzeb i możliwości finansowych przygotujemy projekt instalacji wraz z wizualizacją i ofertą cenową. Przedstawiona przez nas oferta jest w pełni bezpłatna i do niczego Cię nie zobowiązuje. Jeśli zaproponowane rozwiązanie w pełni Ci odpowiada następuje podpisanie umowy. Teraz pozostaje Ci już tylko udostępnienie ekipie montażowej miejsca, w którym ma powstać instalacja fotowoltaiczna. W zależności od wielkości i stopnia skomplikowania projektu prace montażowe mogę trwać 1-2 dni. Po zainstalowaniu fotowoltaiki należy razem z kierownikiem ekipy montażowej,  sprawdzić czy projekt został właściwie wykonany i dokonać odbioru dokumentacji technicznej. W dalszej kolejności zostają uzupełnione wnioski i dokumenty przekazywane do operatora sieci. Podaje się w nich m.in. dane techniczne projektu, planowany termin przyłączenia oraz moc instalacji. Ostatnim etapem realizacji inwestycji jest złożenie wniosku i zgłoszenie podłączenia fotowoltaiki operatorowi sieci dystrybucyjnej.

Nasi doradcy nie ograniczają się jedynie do standardowej procedury realizacji inwestycji. Każdy nasz klient może liczyć na wsparcie w zakresie finansowania inwestycji, a także bezpłatnego przygotowania dokumentacji, wypełnienia i zgłoszenia wniosków o dofinansowania do fotowoltaiki, m.in. z programu Mój prąd.

Jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiczną?

Jeśli chcesz się dowiedzieć jaki zestaw fotowoltaiczny potrzebujesz i z jakim wiąże się to kosztem skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Możesz wysłać do nas krótką wiadomość z prośbą o kontakt, a nasi doradcy odpowiedzą w ciągu 24 godzin.

icon

Twoja Dobra Energia Sp. z o.o.

tel.: 515 515 136
biuro@twojadobraenergia.pl

audyt-montaz-realizacja-legnica-twoja-dobra-energia